Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88

Temat: Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Mieszka w
    FD
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo Q4 Veloce TI 280KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Prorównanie zupełnie nietrafione. Polecam zapoznać się z podstawami logiki. I proponuję trochę mniej zgryźliwości, zwłaszcza w kontaktach z innymi ludźmi (chyba, że to był żart, specyficzny żart Osadnika).

  2. #82
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    222

    Domyślnie

    To nie był żart. Po prostu śmieszy mnie traktowanie samochodu jak złotego cielca, a ASO jak wcielonego zła. Ciekawe czy jak oddajesz telefon albo komputer do serwisu, też patrzysz na naprawę. A tam na pewno nie są lepsi "fachowcy", wręcz przeciwnie, bo to zwykle studenci albo ludzie z ulicy. Daj ludziom robić swoją robotę, a zamiast patrzeć im na ręce idź napić się kawy.

  3. #83
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Mieszka w
    FD
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo Q4 Veloce TI 280KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nie traktuję samochodu, jak "złotego cielca". Kierowanie samochodem to dla mnie niebywała przyjemność. Mój samochód, tak jak każdy inny, również przewiezie mnie z punktu A do punktu B, ale dla mnie jest istotny sposób i wrażenia z tej przejażdżki/podróży. Mam szczególny stosunek do mechaniki, chociaż nie jestem mechanikiem, zwłaszcza samochodowym, a samochód wywołuje u mnie emocje. Mam stosunek emocjonalny/uczuciowy do samochodu/-ów, którymi jeżdżę, tak jak inni mają stosunek emocjonaly/uczuciowy do zwierzęcia posiadanego w domu. Nie jest to dla mnie tylko środek transportu. Podobnie jest z moimi rowerami.
    "daj ludziom robić swoją robotę" - nieststy tylko nieliczni wykonują swoją robotę dobrze i solidnie,
    "zamiast patrzeć im na ręce" - nie stoję przy mechaniku i nie patrzę mu naręce, a tym bardziej nie pouczam go (aczkolwiek przyjeżdżam zawsze z własnymi materiałami eksploatacyjnymi i częściami zamiennymi (z dbałości o jakość),
    "idź napić się kawy" - lepiej nie pić w serwisie czarnego napoju zwanego kawą.

    P.S. Nie oddaję komputerów i telefonów do serwisu.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    763

    Domyślnie

    Hej, nie spinajcie się tak.

    Moja Julka 2.0Tb przy 178 000 km dostała właśnie nowy olej Liqui Moly Top Tec 4310 0W-30 https://liquimoly.sklep.pl/333-top-tec-4310-0w-30.html

    Olej oczywiście spełnia normy ACEA C2; Fiat 9.55535-DS1; Fiat 9.55535-GS1; Peugeot Citroen (PSA) B71 2312

    Pozdro i miłego dnia!

    L.

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Mieszka w
    FD
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo Q4 Veloce TI 280KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Mam zamiar nalać do silnika Ravenol FES SAE 0W-30.
    Klasa jakości:
    - ACEA C2, A5/B5
    - API SP (RC)
    - ISLAC GF-6A
    Aprobaty/specyfikacje:
    - IVECO 18-1811 Klasa SC1 LV
    - BMW Longlife-12FE
    - MB 229.61, 227.61
    - DTFR 15D100 (MB 227.61)
    - PSA B71 2290, B71 2312
    - Fiat 9.55535-DS1, 9.55535-GS1
    - Ford WSS-M2C950-A
    - Jaguar Land Rover STJLR. 03.5007
    - Chrysler MS-13340
    Myślę, że będzie to odpowiedni olej, zwłaszcza, że mam "ciężką nogę" (gwałtownie przyśpieszam i jeszcze gwałtowniej hamuję). Ostatnio zaczęły trochę piszczeć klocki przy przebiegu ca 13 tkm (tarcze i klocki - ATE).

  6. #86
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Warsawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super, 200KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Julia280 Ale czy byłaś przy rozlewaniu Ravenolu do butelek? Bo mechanika upilnujesz co wleje ale czy do butelki oryginalnej na pewno jest wlany Ravenol o tej specyfikacji? Ja bym przed wlaniem prześwietlił sprzedawce oleju, a zakupiony olej dałbym do analizy laboratoryjnej są na Youtube jak w Polsce kontrolują oleje. Ja pomijam to i kupuję u autoryzowanego przedstawiciela firmy na Polskę.
    Nie bądźmy naiwni możliwe że połowa z was wlewa co innego niż jest na opakowaniu oleju w Polsce. Dlatego Ja kupuje samochody z zachodu gdzie się nie kombinuje.

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giulio Zobacz post
    Julia280 Ale czy byłaś przy rozlewaniu Ravenolu do butelek? Bo mechanika upilnujesz co wleje ale czy do butelki oryginalnej na pewno jest wlany Ravenol o tej specyfikacji? Ja bym przed wlaniem prześwietlił sprzedawce oleju, a zakupiony olej dałbym do analizy laboratoryjnej są na Youtube jak w Polsce kontrolują oleje. Ja pomijam to i kupuję u autoryzowanego przedstawiciela firmy na Polskę.
    Nie bądźmy naiwni możliwe że połowa z was wlewa co innego niż jest na opakowaniu oleju w Polsce. Dlatego Ja kupuje samochody z zachodu gdzie się nie kombinuje.
    Ty tak serio? Nie zapomnij o foliowej czapce jak będziesz szedł z olejem do laboratorium. [emoji23][emoji23][emoji23]

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Dokladnie, też uważam, że albo u zaufanego mechanika albo samemu najlepiej wymieniać wtedy pewność, a czynność banalna.
    Co do oleju to wg mnie Shell czy Havoline 0W30 to bardzo porzadne oleje ktore nie kosztuja majatku. Zdecydowanie lepiej wlac taki olej i wymienic co 8-10 tys. niż jakiś teoretycznie "markowy" i zmienić rzadziej, tym bardziej, że często "markowe" w testach wypadają blado np. Motul.
    Moge prosic o link do testu Motula?

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 13-05-2024, 16:10
  2. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Wymiana rozrządu w Alfie 159 z silnikiem 2.4 JTDm 200KM
    Utworzone przez slawek986 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory